| Products Name | AC Inverter |
|---|---|
| Output Frequnecy | 0-3200HZ |
| Protection | Overload, Overvoltage, Short Circuit, Over Heat |
| IP Level | IP20 |
| Warranty Time | 36Months/ 3Years |
| Power | 5.5Kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 13A |
| Display | LED/LCD |
| Voltage | 380V |
| Power Rating | 0.4KW To 1132KW |
|---|---|
| Input Voltage | 220V 380V-480V ±20% |
| Output FREQ | 50HZ/60HZ 0~3200HZ |
| Type | KD600E Elevator Series VFD |
| Communication | Canopen & Profibus & Profinet & Ethercard |
| Power Rating | 0.4KW To 1132KW |
|---|---|
| Input Voltage | 220V 380V-480V ±20% |
| Output FREQ | 50HZ/60HZ 0~3200HZ |
| Type | KD600E Elevator Series VFD |
| Communication | Canopen & Profibus & Profinet & Ethercard |
| Power Rating | 0.4KW To 1132KW |
|---|---|
| Input Voltage | 220V 380V-480V ±20% |
| Output FREQ | 50HZ/60HZ 0~3200HZ |
| Type | KD600E Elevator Series VFD |
| Communication | Canopen & Profibus & Profinet & Ethercard |
| I/O Expansion Card 1 | 5 Digital Inputs, One Relay Output, One Analog A02 Output, One Digital Y2 Output, And One Temperature Detection (PT100/PT1000/PTC/KTY) |
|---|---|
| Multip Speed | Flying Start Function |
| PLC | Compatible With ±15% Input Voltage Fluctuation, Output Voltage S Table. |
| Price | Best Price In China |
| Application | Elevator Lift Application |
| Monitor | Position Speed Deviation |
|---|---|
| Dynamic Braking | Build-in / Build-out |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Output Power | 0.75Kw-1Kw |
| Product Name | 5.5kw INVERTER |
|---|---|
| Power | 4kw/5.5kw/7.5kw/15Kw |
| Current | 9.4A/13A/17A |
| Frequency | 0-2000HZ |
| Control Mode | V/f Control, Vector Control |
| Power Rating | 7.5KW 11KW (Up To 1132KW) |
|---|---|
| Input Voltage | 380V-480V ±20% |
| Output FREQ | 50HZ/60HZ 0~3200HZ |
| Type | Heavy Duty Series |
| Output Current | 0~1000A |
| Power Rating | 0.4KW To 1132KW |
|---|---|
| Input Voltage | 220V 380V-480V ±20% |
| Output FREQ | 50HZ/60HZ 0~3200HZ |
| Type | KD600E Elevator Series VFD |
| Communication | Canopen & Profibus & Profinet & Ethercard |