| Product Name | 22KW 30hp VFD Variable Frequency Drive |
|---|---|
| Current | 45A |
| IGBT | Fuji , IGBT |
| Weight | 10Kg |
| Application | Pump,Motor And Pump,Compressor Etc,Chemical,motor |
| Voltage | 380v/220v |
|---|---|
| Power | 55Kw/75hp |
| Control Mode | V/f Control, Vector Control |
| Keypad | LED Keypad, LCD Keypad, Dual Display Keypad |
| Warranty | 24 Months |
| Voltage | 380v/220v |
|---|---|
| Power | 30Kw/40hp |
| Control Mode | V/f Control, Vector Control |
| Protection Level | IP20/ IP65 |
| Communciaton | Modbus485 Canopen Profinet |
| Product Name | 37KW 50hp VFD Variable Frequency Drive |
|---|---|
| Current | 75A |
| IGBT | FUJI, Infineon |
| Output Type | Triple |
| Weight | 18kg |
| Power | 15Kw |
|---|---|
| Package | Carton |
| Current | 32A |
| Voltage | 380V |
| Warranty | 24 Months |
| Products Name | AC Drive, DC/AC Inverters |
|---|---|
| Communication Port | Support RS-485, Profibus-DP, CANlink, CANopen And Other Mainstream Fieldbus Communication |
| Model Number | KD600E-4T-7.5G |
| Brake Unit | Brake Unit Built In |
| Certification | CE ANd ISO AND CCC |
| Power | 18.5Kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 37A |
| Voltage | 380V |
| Warranty | 24 Months |
| Power | 4Kw |
|---|---|
| Current | 9.4A |
| Voltage | 380V |
| Package | Carton |
| Color | Black And Blue |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Current | 25A |
| Material | Mental/Plastic |
| Phase | Single/Three |
| Analog Inputs | 2 |
| Power Rating | 0.4kW-400kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-600.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |