| Power Rating | 0.4kW-400kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-600.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Range | 100:0.1KW~1KW; 200:1KW~3KW; 300:2KW~4.5KW; |
|---|---|
| Drive Type | S:pulse Simple Type H:pulse High Performance Type E :EtherCAT Field Bus Type |
| Power Section | 40:100W~400W 75:400W~1000 Null:P200 Series Without It |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Delivery Time | 1~7days |
| Range | 100:0.1KW~1KW; 200:1KW~3KW; 300:2KW~4.5KW; |
|---|---|
| Drive Type | S:pulse Simple Type |
| Power Section | 40:100W~400W 75:400W~1000 Null:P200 Series Without It |
| Control Mode | Speed Control |
| Output Power | 0.1Kw - 0.4Kw |
| Monitor | Speed/Current Position |
|---|---|
| Drive Type | S:pulse Simple Type |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Control Mode | Torque + Position Control |
| Output Power | 0.75Kw - 1Kw |
| Monitor | Position Speed Deviation |
|---|---|
| Dynamic Braking | Build-in / Build-out |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Output Power | 0.75Kw-1Kw |
| Monitor | Position Speed Deviation |
|---|---|
| Dynamic Braking | Build-in / Build-out |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Output Power | 0.75Kw-1Kw |
| Product Name | 480V Converter |
|---|---|
| Power | 0.75Kw-710Kw |
| Communication | Modbus485/profinet/canopen |
| Keypad | LCD/LED |
| Type | 380v/220v Single Phase Three Phase |
| Monitor | Position Deviation |
|---|---|
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Control Mode | JOG Control + Position Control |
| Output Power | 1Kw-2Kw |
| Product Name | DV422 |
|---|---|
| Power Rating | 0.4kW-22kW |
| Input Voltage | 220v - 380v |
| Weight | Depend Model |
| Size | Depend Model |
| Product Name | 380V 4.0KW 5.5KW 7.5KW Variable Frequency Inverters |
|---|---|
| Output | Three Phase |
| Application | Water Pump ,Oil Pump , Fan |
| Display | LCD/LED |
| Color | Black And Blue |