| HS Code | 85044099.99 |
|---|---|
| One Step Elevator System Provider | Saving Your 90%Time |
| After Service Protection | Nearly 0 Quality Complain In The Last 3 Years |
| Powerful Resource Support | Nearly 0 Quality Complain In The Last 3 Years |
| OEM Service | Can Use Your Own Logo If Quantities Arrives |
| Product Name | 220V 380V Mini Size VFD |
|---|---|
| Voltage | 220V / 380V |
| Protection Level | IP20 |
| Frequency | 50/60HZ |
| Communication | RS485 |
| Product Name | Inverter Brake Unit |
|---|---|
| Voltage | 220v 380v 440 |
| Frequency | 50Hz 60Hz |
| Temperature | -55℃ To +155℃ |
| Warranty | 36 Months |
| Product Name | 220Kw 380Kw 480Kw 710Kw Frequency Inverter |
|---|---|
| Voltage | 220V ~ 480V |
| Frequency | 50HZ~60Hz |
| Display | LCD/LED |
| Warranty | Twenty-Four Months |
| Product Name | 110KW 132KW 160KW 185KW 200KW Frequency Inverter |
|---|---|
| Power Range | 0.75 - 710Kw |
| Output Frequency | 50HZ - 60Hz |
| Keyboard | LCD/LED |
| Voltage | 220V - 480V |
| Range | 100:0.1KW~1KW; 200:1KW~3KW; 300:2KW~4.5KW; |
|---|---|
| Drive Type | S:pulse Simple Type H:pulse High Performance Type E :EtherCAT Field Bus Type |
| Power Section | 40:100W~400W 75:400W~1000 Null:P200 Series Without It |
| Control Mode | Position Control |
| Output Power | 0.1Kw - 0.4Kw |
| Monitor | Position Speed Deviation |
|---|---|
| Dynamic Braking | Build-in / Build-out |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Output Power | 0.75Kw-1Kw |
| Range | 100:0.1KW~1KW; 200:1KW~3KW; 300:2KW~4.5KW; |
|---|---|
| Drive Type | S:pulse Simple Type |
| Power Section | 40:100W~400W 75:400W~1000 Null:P200 Series Without It |
| Control Mode | Position Control |
| Output Power | 0.75Kw - 1Kw |
| Monitor | Position Speed Deviation |
|---|---|
| Dynamic Braking | Build-in / Build-out |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Output Power | 0.75Kw-1Kw |
| Monitor | Position Speed Deviation |
|---|---|
| Dynamic Braking | Build-in / Build-out |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Output Power | 0.75Kw-1Kw |