| Products Name | KD100-2S-2.2G |
|---|---|
| Power | 2.2KW/3HP |
| Control Mode | V/F Control Vsd,vector Control |
| Frequency Range | 3200HZ |
| Warranty Time | 36-Months/ 3- Years |
| Monitor | Speed/Current Position |
|---|---|
| Drive Type | S:pulse Simple Type |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Control Mode | Torque Control |
| Output Power | 0.75Kw - 1Kw |
| Monitor | Position Speed Deviation |
|---|---|
| Dynamic Braking | Build-in / Build-out |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Output Power | 0.75Kw-1Kw |
| Product Name | Inverter For CNC Machine |
|---|---|
| Power | 0.75Kw-710Kw |
| Load | CNC Spindle Machine |
| Control Mode | Positional Control |
| Voltage | 220V-380V |
| Rated Power | 11KW~630KW |
|---|---|
| Rated Current | 11A~1200A |
| Rated Voltage | 3P AC380V |
| Material | Plastic |
| Product Name | Soft Starter |
| Rated Power | 11KW~630KW |
|---|---|
| Rated Current | 11A~1200A |
| Rated Voltage | 3P AC380V |
| Material | Plastic |
| Product Name | Soft Starter |
| Product Name | 45KW 60hp VFD Variable Frequency Drive |
|---|---|
| Current | 90A |
| IGBT | FUJI, Infineon |
| Pakage | Wooden Carton |
| Weight | 33kg |
| Product Name | 15KW 20hp VFD Variable Frequency Drive |
|---|---|
| Current | 32A |
| Input Voltage | 380V-480V |
| Weight | 7Kg |
| Communication | RS485、Profinet |
| Power Rating | 0.4kW-400kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-600.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Power Rating | 0.4kW-400kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |