| Products Name | Frequency Inverter |
|---|---|
| Output Frequnecy | <=3200HZ |
| Voltage Range | 200V-240V, 380V-480V |
| IP Level | IP20 Or IP54 |
| Working Temperature | Under 50 Degree |
| Motor Speed Control VFD Variable Frequency Drive With GPRS And SVC Algorithm | Support |
|---|---|
| Protection Level | IP20/IP21 |
| Practical Function | GPRS |
| Branch Name | K-EASY |
| Warranty | 24 Months |
| Input Voltage | Single Phase 220V Or 3 Phase 220V 380V |
|---|---|
| Protection | All Kinds Of Protection |
| Working Temperature | 50 Degree Under |
| Power Rate | 0.4KW ~ 1332KW For Selection |
| Brand Name | K-Drive Or OEM Service |
| Product Name | 20hp 25hp 30hp 40hp Variable Frequency Inverters |
|---|---|
| Application | Pump,Textile,Fan,Mixer |
| Keypad | LED/LCD |
| Warranty | 24 Months |
| Communication | RS485 And Profinet |
| Name | 40kw 60hp Vfd |
|---|---|
| Power | 45Kw/60hp |
| Current | 90A |
| Control Mode | V/f Control, Vector Control |
| Type | AC Frequency Inverter |
| Product Name | DV422 |
|---|---|
| Power Rating | 0.4kW-22kW |
| Input Voltage | 220v - 380v |
| Weight | 0.1KG |
| Size | Depend Model |
| Color | White & Black |
|---|---|
| Packaging Details | Carton |
| Payment Terms | T/T, Western Union, , L/C |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | K-Drive |
| Packaging Details | Carton/Plywood box |
|---|---|
| Delivery Time | 3~12 working days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, , L/C |
| Supply Ability | 2000pcs/Month |
| Place of Origin | China |
| Input And Output Voltage | 220V Input & 380V Output |
|---|---|
| Guaranteed Quality | 3 Years Warranty 100% Original Manufacture Product |
| Best Price | Most Popular Product With Factory Price |
| Fast Delivery | 30000Pcs Monthly Capacity |
| Application | Elevator Lift Application |
| Voltage | 380v |
|---|---|
| Power | 110Kw |
| Current | 210A |
| Keypad | LED Keypad, LCD Keypad, Dual Display Keypad |
| Warranty | 24 Months |