| Product Name | 2.2KW 4KW Mini Size VFD |
|---|---|
| Voltage | 220V / 380V |
| Size | 175*86*128mm |
| Protection Level | TIP20 |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Power Rating | 0.7kW-900kW |
|---|---|
| Input Voltage | 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Voltage | 380v/480v |
|---|---|
| Power | 132Kw |
| Application | Crusher |
| Warranty | 24 Months |
| Display | LED, LCD |
| Control Mode Selection | Tension Control Or Torque Control |
|---|---|
| LCD Display | Supported |
| Communication | RS485 Or Canopen |
| Branch Name | K-EASY |
| Voltage Range | 380V-480V |
| Power | 7.5Kw |
|---|---|
| Package | Carton |
| Current | 17A |
| Display | LED - LCD |
| Voltage | 380V - 480V |
| Power Rating | 0.4kW-400kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Warranty | 24 Months |
| Voltage | 220v/380v |
|---|---|
| Power | 4kw/5.5kw |
| Frequency | 0-2000HZ |
| Control Mode | V/f Control, Vector Control |
| Output Voltage | 0-380V |
| Product Name | 18.5KW 25hp VFD Variable Frequency Drive |
|---|---|
| Current | 37A |
| Input Voltage | 380V-480V |
| Weight | 9.5Kg |
| Communication | RS485、Profinet |
| V/F Control | VF: 180%@0.50Hz; |
|---|---|
| SVC Control | SVC: 180%@0.25Hz; |
| VC Control | VC: 200%@0.00Hz. |
| Keypad Parameter Copy | Support |
| Brand Name | K-Drive Or OEM Service |
| Product Name | 220V MPPT Solar Pump Inverter |
|---|---|
| Size | Depend On Model |
| Warranty | 24 Months |
| IP Level | IP20 Or IP54 |
| Weight | Depend On Model |