| Voltage | 380V |
|---|---|
| Material | Metal/Plastic |
| Phase | Single/Three |
| Warranty | 24 Months |
| Power | 30Kw |
| Power Rating | 7.5KW 11KW (Up To 1132KW) |
|---|---|
| Input Voltage | 380V-480V ±20% |
| Output FREQ | 50HZ/60HZ 0~3200HZ |
| Type | Heavy Duty Series |
| Output Current | 0~1000A |
| Products Name | KD100-2S-0.75G |
|---|---|
| Power | 0.75KW 1HP |
| Input And Output Voltage | 220V |
| Frequency Range | 0-3200HZ |
| Warranty Time | 3 Years |
| Products Name | KD100 Series VFD |
|---|---|
| Power | 220V 0.4KW~15KW/380V 0.75KW~400KW |
| Phase Input & Output | Single/Three Phase Input, Three Phase Output |
| Frequency Output | 50HZ/60HZ & 0~3200HZ For Optional |
| Warranty Time | 3 Years |
| V/F Control | VF: 180%@0.50Hz; |
|---|---|
| SVC Control | SVC: 180%@0.25Hz; |
| VC Control | VC: 200%@0.00Hz. |
| Keypad Parameter Copy | Support |
| Brand Name | K-Drive Or OEM Service |
| Power Rating | 7.5KW 11KW (Up To 1132KW) |
|---|---|
| Input Voltage | 380V-480V ±20% |
| Output FREQ | 50HZ/60HZ 0~3200HZ |
| Type | Heavy Duty Series |
| Output Current | 0~1000A |
| Product Name | Variable Frequency Drive |
|---|---|
| Voltage | 220v/380v |
| Keypad | LED And LCD |
| Type | AC Frequency Inverter |
| Warranty | 24 Months |
| Power Rating | 0.4KW To 1132KW |
|---|---|
| Input Voltage | 220V 380V-480V ±20% |
| Output FREQ | 50HZ/60HZ 0~3200HZ |
| Type | KD600E Elevator Series VFD |
| Communication | Canopen & Profibus & Profinet & Ethercard |
| Power | 22Kw |
|---|---|
| Current | 45A |
| Voltage | 380v |
| Display | LED/LCD |
| Color | Black/Blue |
| Product Name | 7.5KW 11KW 15KW 18.5KW VFD |
|---|---|
| Voltage | 380V 480V |
| Control Mode | V/F Control, Vector Control |
| Color | Black And Blue |
| Current | 17A, 25A, 32A, 37A |