| Power Rating | 0.7kW-900kW |
|---|---|
| Input Voltage | 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Power Rating | 0.4kW-400kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Product Name | Variable Frequency Drive |
|---|---|
| Power | 0.75kw-710kw |
| Current | 2.5A-950A |
| Frequency | 0-2000HZ |
| Control Mode | V/f Control, Vector Control |
| Special Function | Multi Step Speed |
|---|---|
| Product Warranty Period | 24 Months Free Technical Support |
| Working Efficiency | Very Good |
| Branch Name | K-EASY |
| Voltage Range | 380V-480V |
| Power Rating | 0.4kW-900kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Power Rating | 0.4kW-22kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Name | 7.5kw 10hp Vfd |
|---|---|
| Power | 7.5kw/10hp |
| Voltage | 220v/380v |
| Frequency | 0-2000HZ |
| Protection | Overload,Overvoltage,IP20,Short Circuit,over Heat |
| Rated Power | 11KW~630KW |
|---|---|
| Rated Current | 11A~1200A |
| Rated Voltage | 3P AC380V |
| Material | Plastic |
| Product Name | Soft Starter |
| Rated Power | 11KW~630KW |
|---|---|
| Rated Current | 11A~1200A |
| Rated Voltage | 3P AC380V |
| Material | Plastic |
| Product Name | Soft Starter |
| Power Rating | 0.4kW-900kW |
|---|---|
| Input Voltage | 208-240V / 380-480V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |