| Place Of Original | Shenzhen China |
|---|---|
| Communication Port | Support RS-485, Profibus-DP, CANlink, CANopen And Other Mainstream Fieldbus Communication |
| Output Type | Triple |
| Product Name | KD600E Series Elevator/Lift Vector AC Drives/VFD |
| Output Current | 0~1000A |
| Monitor | Speed/Current Position |
|---|---|
| Drive Type | S:pulse Simple Type |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Control Mode | Torque + Position Control |
| Output Power | 0.75Kw - 1Kw |
| Monitor | Position Speed Deviation |
|---|---|
| Dynamic Braking | Build-in / Build-out |
| Power Section | P200 Series Without It |
| Display | 5 Digital Tubes And 4 Operation Keys |
| Output Power | 0.75Kw-1Kw |
| Rated Power | 11KW~630KW |
|---|---|
| Rated Current | 11A~1200A |
| Rated Voltage | 3P AC380V |
| Material | Plastic |
| Product Name | Soft Starter |
| Power Rating | 0.4kW-900kW |
|---|---|
| Input Voltage | 690V ±10% |
| Output FREQ | 0.00-3200.00Hz |
| Type | DC/AC To AC Inverters |
| Packaging Details | Carton Box /Woody Box |
| Product Name | 90Kw VFD |
|---|---|
| Control Mode | V/f Control, Vector Control |
| Protection Level | IP20/ IP65 |
| Communciaton | Modbus485 Canopen Profinet |
| Keypad | LED Keypad, LCD Keypad, Dual Display Keypad |
| Product Name | 380V 440V 11KW 18.5KW 22KW 30KW Frequency Drive |
|---|---|
| Current | Depend On Model |
| Communication | RS485 |
| Warranty | 24 Months |
| VFD Type | AC Inverter |
| Product Name | DV422 |
|---|---|
| Power Rating | 0.4kW-22kW |
| Input Voltage | 220v - 380v |
| Weight | Depend Model |
| Size | Depend Model |
| Product Name | 220v 380v 440v Frequency Inverter |
|---|---|
| Application | Mixer, Textile, Fan, Motor, Pump |
| Control Mode | Torque Control, V/F, SVC, VC |
| Communication | RS485, Profinet |
| Size | Depend Model |
| Product Name | DV422 |
|---|---|
| Power Rating | 0.4kW-22kW |
| Input Voltage | 220v - 380v |
| Weight | Depend Model |
| Size | Depend Model |